معرفی آزمایشگاه مرکزی

آزمایشگاه مرکزی دانشگاه خلیج فارس که زیر نظر معاونت پژوهشی دانشگاه خلیج فارس فعالیت می‌نماید، از بهمن ماه سال 1393 اقدام به تامین و تدارک زیرساخت‌های مورد نیاز نمود. در حال حاضر این آزمایشگاه از لحاظ موقعیت متمرکز نبوده و متشکل از چندین آزمایشگاه داخلی دانشگاه و مجموعه‌ای از دستگاه‌های آنالیزی پیشرفته و با تکنولوژی بالا می‌باشد. این مجموعه قابلیت ارائه خدمات را به تمامی متقاضیان داخل و خارج از دانشگاه اعم از دانشجو، هیات علمی، شرکت‌های تجاری، صنایع، اداره گمرک، سازمان‌ها و اداره استاندارد دارا می‌باشد. کلیه‌ی آزمایش‌های ارائه شده با هر یک از دستگاه‌ها مطابق با استاندارد‌های مورد تایید جهانی انجام می‌شود و تمامی آیین‌نامه ها و تعرفه‌های تعیین شده برای هر دستگاه نیز قبلا مورد تأیید هیات رییسه‌ی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه قرار گرفته است.

آزمایشگاه مرکزی دانشگاه خلیج فارس در حقیقت به عنوان پل ارتباطی بین داخل و خارج از دانشگاه شناخته می‌شود که تمامی سفارشات انجام آنالیز‌های آزمایشگاهی را مدیریت و مسیردهی نموده و متقاضی را به راحتی به سمت آزمایشگاه و دستگاه مورد نظر هدایت می‌نماید. تمامی این امور بصورت کاملا آنلاین و از طریق سیستم اتوماسیون آزمایشگاهی، بدون نیاز به حضور متقاضی (به خصوص متقاضیان خارج از دانشگاه) در دانشگاه و همچنین بدون هدررفت وقت در پیچ و خم امور اداری صورت می‌پذیرد. کلیه‌ی فعالیت‌های آزمایشگاه‌های تحقیقاتی داخل دانشگاه نیز با حضور آزمایشگاه مرکزی شکل یکپارچه و متمرکزی به خود گرفته‌اند.

در حال حاضر آزمایشگاه مرکزی دانشگاه خلیج فارس با عضویت قطعی در شبکه آزمایشگاه‌های علمی ایران (شاعا) و شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی و همچنین به عنوان همکار و مرجع علمی اداره‌ی استاندارد، پاسخگوی نیاز‌های محققین دانشگاهی، تجار، ادارات دولتی و خصوصی، سازمان‌ها و صنایع سایر استان‌های کشور نیز خواهد بود.

همچنین این آزمایشگاه آمادگی خود را جهت ارائه‌ی مشاوره در خرید تجهیزات، انجام آنالیز‌ها و همکاری در انواع پروژه‌های تخصصی با سایر دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و صنایع اعلام می‌دارد.

آمار بازدید
 بازدید امروز : 11
 کل بازدید : 136316
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.