PVT

Mercury-Free Windowed Cell PVT System (PVT)

Temco (USA)اين دستگاه يكي از اصلي ترين دستگاه هاي بررسي خواص سيال مخزن می باشد. دستگاهی جهت انجام مطالعات رفتار فازی سیالات مخزن در شرایط دما و فشار (حداکثر psi 10000) مخزن است. این دستگاه همانگونه که از نامش مشخص است، برخلاف مدل‌های قدیمی‌تر که از جیوه جهت انجام آزمایش‌ها بهره می‌بردند، هیچ گونه نیازی به استفاده از این ماده سمی ندارد و بجای آن پیستون هیدرولیکی فشار مورد نیاز و یا تغییرات حجم را تامین می‌کند. بنابراین سازگاری با محیط زیست از ویژگی بارز این دستگاه است.

 

 

سیستم مجهز به دوربین می باشد که کاربر را قادر می سازد تا بصورت لحظه ای از اتفاقات موجود در محفظه مطلع شده و آن را به صورت عکس یا فیلم ثبت نماید. اتفاقاتی چون تشکیل فاز‌های مختلف، نقاط شبنم و حباب به راحتی قابل تشخیص هستن. نمونه‌های مورد نیاز دستگاه، تحت شرایط ایمن درون تعدادی بمب نمونه‌گیری نفت و گاز با حجم‌های 1 تا 4 لیتری و با تحمل حداکثر فشار ، از مناطق عملیاتی به آزمایشگاه منتقل می‌شوند.

 


این دستگاه قادر به انجام آزمون های زیر می باشد:

·                   Bubble point and Dew point testing

·                   Retrograde condensation or vaporization

·                   Equilibrium-constant determination: K-value

·                   Flash and differential –liberation studies, gas solubility and fomation volume factor

 

یک سل بازترکیب گاز و نفت جهت اختلاط دو فاز مجزای نفت و گاز و رسیدن به مقدار مشخص GOR، در کنار این دستگاه تعبیه شده است. سیال تکفازی که بیانگر سیال مخزن مورد نظر باشد را، تهیه می نماید.

حداکثر دمای قابل تنظیم توسط این دستگاه 180 درجه‌ی سانتی گراد

حداکثر فشار قابل تحمل psi 10000

 

آمار بازدید
 بازدید امروز : 24
 کل بازدید : 136329
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.